Prihlásenie zapamätať heslo


Novinky

 • Študentská firma roka

  mSolutions bolo ocenené druhým miestom na prestížnej súťaži: Študentská firma roka. Viac Informácií nájdete tu:

 • Titul: Mladý Inovatívny podnikateľ Slovenska

  Predstavitelia spoločnosti mSolutions získali prestížne ocenenie od Junior Chamber International a združenia podnikateľov Slovenska: Mladý inovatívny podnikateľ 2009. Pre viac info pozrite tu: alebo tu:

 • 2. miesto v "Intel Berkeley Technology Entrepreneurship Challenge in Central and Eastern Europe"


 • Výhercovia International Payment System Award 2007

  Pre viac informácií, kliknite SEM ».

 • Hľadáme Sales partnerov

  Spoločnosť mSolutions hľadá nových partnerov na prepredaj svojich riešení. Kontaktujte nás na partners@msolution.sk.

 • Odporuč nás a zarob si!

  Ktokoľvek dá na nás odporúčanie, na základe ktorého získame nové kontrakty, dostáva od nás po uskutočnení kontraktu a odsúhlasení odporúčania klientom, odporúčaciu províziu.

 • Viac noviniek »

Kontakt

 • Naša adresa

  mSolutions s.r.o.
  Bratislava
  Slovakia

 • Telefónne spojenie

  +421 944 733 903

 • Skype

  msolutions-skype

 • E-mail

  info@msolutions.sk
  marketing@msolutions.sk
  career@msolutions.sk
  support@msolutions.sk
  partners@msolutions.sk

m-commerce

Čo je to m-commerce?

m-commerce sa vo všeobecnosti chápe ako používanie mobilných zariadení (mobilné telefóny, PDA, MDA, smartfóny) na nakupovanie tovarov či služieb. m-commerce nie je uzavretý pojem, ale je to pojem, ktorý sa stále vyvíja. Niektorí započítavajú do m-commerce akúkoľvek transakciu, pri ktorej bolo použité mobilné zariadenie. To by znamenalo, že ak ktokoľvek nájde na WAPe produkt, ktorý sa mu páči a tak následne ide do obchodu a kúpi ho, je to tiež m-commerce, lebo m-aspekt pomohol pri rozhodovaní o nákupe. Pre iných však sa jedná o m-commerce len vtedy, ak bolo i zaobstaranie daného produktu uskutočnené priamo cez mobilné zariadenie. (Teda: objednávka/platba cez MT a následné doručenie tovaru kuriérom alebo stiahnutie priamo do MT.)

V súčasnosti sa m-commerce využíva hlavne na predaj zvonení pre mobilné telefóny, nákup hudby, obrázkov, JAVA hier a krátkych videosekvencií. Prostredníctvom telefónov podporujúcich technológie 2,5G, 3G (GPRS, EDGE, UMTS, HSCSD, WCDMA) a novších, je možné predávať takmer všetko. Možnosti predaja sa ešte zosilnia rozšírením telefónov so zabudovanými RFID snímačmi, či NFC. m-commerce má navyše od iných elektronických foriem platby tú výhodu, že je uspôsobené na takzvané "mikroplatby", teda nepatrné transakcie v sume len niekoľkých halierov, čo napríklad pri platbe kreditnými kartami nie je možné. Vďaka m-commerce je možné predávať a nakupovať kdekoľvek a kedykoľvek.

Pod pojem m-commerce spadajú aj pojmy ako mobilné bankovníctvo (mBanking), mobilné brookerstvo (obchodovanie na burze prostredníctvom mobilných zariadení), m-wallet a m-cash (virtuálna mobilná peňaženka) a podobne...

Na uskutočňovanie m-commerce v pravom slova zmysle treba finančné transakcie zabezpečiť proti akýmkoľvek útokom, strate osobných údajov, nesprávnemu zadaniu finančných transferov, atď. Na to slúžia aj niektoré z našich produktov, ako sú systémy mEncrypt, mBank, mDRM YAPs.

V prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac o tom, ako môžete využívať m-commerce, neváhajte nás kontaktovať:

info@msolutions.sk
real estate show